Stavební činnost » Sádrokartonářské práce

Sádrokartonářské práce

Sádrokarton v rodinném domě

Sádrokarton je vhodný pro novostavby, vestavby, nebo rekonstrukce podkroví.

Montáž sádrokartonu je suchý a rychlý proces výstavby. Je velmi lehkým stavebním materiálem. Nízká hmotnost sádrokartonu a tenkost jednotlivých desek umožňuje využít jej i na místa, která mají problémy se statikou.

Schopnost sádrokartonových desek vázat nadměrnou vlhkost vzduchu pak v místnostech vytváří příjemné klima. Společně s minerálními izolacemi omezují sádrokartony chlad, horko, vlhkost i hluk a chrání i před požárem.

Sádrokarton v bytě

V bytě se sádrokarton nejvíce používá na přestavbu bytového jádra, rozdělení pokojů sádrokartonovými příčkami, pro moderní vzhled bytu. Sádrokarton je rychlým a snadným řešením při již zmíněné rekonstrukci bytového jádra.

Staré umakartové desky ve starých bytových jádrech jednoduše vyměníme za sádrokartonové.

Výhodou je také snadné umístění instalačních rozvodů, které pod sádrokartonovou příčkou snadno skryjeme. Pro použití sádrokartonu v koupelnách se používá impregnovaný sádrokarton, který je odolný proti vlhkosti.

Další výhodou je, že suchý proces umožňuje i rychlejší postup prací, není třeba čekat na vysoušení a povrch je možné ihned upravovat.

Při stavebním procesu také vzniká podstatně méně nečistot a stavebního odpadu.

Při rekonstrukci dále není nutné sekat drážky na rozvody, protože jsou schované za sádrokartonovou stěnou nebo jsou vedeny v sádrokartonové příčce.

Sádrokarton v kanceláři

Montáž sádrokartonů je rychlým řešením pro rekonstrukci kancelářských prostor, například rozdělení místností.

Sádrokartonové konstrukce splňují i bezpečnostní vlastnosti, chrání proti vloupání i násilnému vniknutí. Proto jsou vhodné pro kanceláře, ale v kombinaci s bezpečnostními příčkami i v bankách.

Akustické Sádrokartonové příčky splňují vysoké nároky na neprůzvučnost.