Výškové práce » Riziková kácení

Riziková kácení

Specializujeme se na kácení v obtížných podmínkách - tzv. "rizikové kácení". Jedná se o kácení nebo ořezávání dřevin v těžko dostupných místech.

Kácení se provádí horolezeckou technikou z lana a jedná se v podstatě o postupné kácení pomocí lanových technik, kdy jsou jednotlivé odříznuté kusy stromu navázány na lano a pomocí spouštěcích systémů transportovány bezpečně na zem. Díky těmto moderním technologiím jsme schopni odstranit téměř jakýkoliv strom bez použití těžké techniky.

Odstranění pařezů provádíme pomocí pařezové frézy nebo prostým vykopáním.

Kromě kácení dřevin zajišťujeme také prořezávání stromů i větví včetně odvozu a další služby týkající se kompletní péče o stromy.

Rádi se postaráme o ošetření stromů způsoby, které respektují přírodu, proto využíváme lezecké a lanové techniky. Díky nim umíme pomoci i v prostorově omezených oblastech a na nepřístupných místech.

Kácení stromů běžně provádíme na zahradách, ulicích, hřbitovech či v parcích, ale také na dalších místech, byť i kuriózních – například u elektrického vedení. Dále odstraňujeme v nejkratším možném čase kalamitní následky bouřek, povodní a větru, ať už se jedná o popadané či zlomené větve, polomy a další rizikové práce se dřevinami.